KURUMSAL

Kurucumuzdan

Beyhan Tahmazoğlu

 

Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden ve uluslararası standartlarda öğrenciler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiş Özel Deva Okulları ’nda eğitim, anaokulundan üniversiteye girişe kadar devam eden keyifli bir yolculuktur. Geleceğimizi şekillendirecek olan öğrencilerimize bu süreçte yaratıcı, çözümleyici, bireysel yeteneklerini geliştirici, kültürel değerlerimize bağlı, akademik olarak eksiksiz bir eğitim ve öğretim yolu hazırlanıyor.DEM (Deva Eğitim Modeli) ile öğrencimizi temel bilimler, anadil, yabancı dil, spor ve sanat alanlarında akademik olarak en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Öncelikli olarak ilimiz Gaziantep’e olan sosyal sorumluluk bilincimizden yola çıkarak Deva Okullarını kurmaya karar verdiğimiz 2013 yılı Eylül ayı itibariyle eğitim alanındaki çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu anlamda eğitim alanında her biri kendi alanında uzmanlaşmış,  sürekli kendini yenileyen ve tecrübeli kadromuzla eğitim sektörüne giriş yaptık.

2014-2015 eğitim öğretim yılında hizmete giren okulumuzun  22.000 m2 lik kapalı alanı bulunan kampüslerinde, 500 kişilik konferans salonu, fitness ve olimpik yüzme havuzuna sahip, ileri teknoloji ile donatılmış, her dersin kendi laboratuar ve dersliklerinde işlenebilmesi amacıyla öğrencilerimiz için her şeyin en iyisini hazırlıyoruz. Okulumuzda ana sınıfımızdan başlayarak liseye kadar  öğrencilerimizin bilim adına yapacakları çalışmaların sergileneceği Bilim Merkezimizin yanı sıra, hayal dünyalarında yapmayı planladıkları icatlarını gerçekleştirebilecekleri atölyelerimiz ve müzikle yakından ilgilenen öğrencilerimizin kendi demolarını hazırlayabilecekleri stüdyomuz bulunmaktadır.

Amacımız akademik olarak öğrencilerin bilgiyle yüklenmesi değil, onlara yaşayarak uygulayarak bilginin kalıcılığını sağlamaktır. Yarınlarını bekleyen değil, geleceğini programlayan ne yapmak istediğini bilen ve bu anlamda attığı her adımın farkında olan bireylerle birlikte yürüyeceğimiz bu yolda sayısız başarılara imza atmayı hedefliyoruz. Sadece Gaziantep için değil, Türkiye için çağa adını yazdıracak nesiller yetiştirmeyi arzuluyoruz.

Ayrıca dünyada ve Türkiye’de sayılı okullardan olan ve Fen Lisemizde okuyacak öğrencilerimize sağlayacağımız ücretsiz okuma imkanı ile geleceğin tıp ve bilim insanlarını yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Geçmişe Kurtuluş Savaşından tutunda birçok konuda adından kahramanlıkları ve ayrıcalıkları ile söz ettiren ilimize yakışır, tarihe adını yazdıracak öğrencilerimizin olmasını istiyoruz. Bu sebeple kendini her alanda geliştirmiş, değerlerine bağlı, ne istediğini bilen ve özgüveni yüksek çocuklarımızla ve gençlerimizle bu yolculukta birlikte olmak bizlere ayrı bir gurur veriyor.

 

Dr. Beyhan TAHMAZOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı