GÜNCEL

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı // 14.11.2019

Özel Deva Ortaokulu ile Anadolu, Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılını birlikte kutladı.

Birlik ve beraberlik temalı olan program Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehadet şerbetini içmiş tüm şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından 29 Ekim temalı belgesel film izlendi. “Biz Cumhuriyet’i Böyle Kurduk” adlı oratoryo Birinci Dünya Savaşı’ndan cumhuriyetin ilan edilişine kadar geçen tarihi süreci anlatarak izleyenleri derinden etkiledi. Oratoryo, içinde bulunan drama sahneleriyle, koro ve zeybek gösterisiyle göz doldurdu. Ortaokul öğrencilerimizin okuduğu şiirler salonu coşkulandırırken mini müzik dinletisiyle tüm öğrenciler eğlenceli vakit geçirdiler.

41. geleneksel Cumhuriyet Bayramı satranc turnuvası acık yaş kategorisinde rakiplerini geride bırakan 11 fen C sınıfı öğrencimiz Nursena Özkınacı göstermiş olduğu başarı neticesinde üçüncülük kupasını aldı ve öğrencimiz törende tebrik edildi.

Özel Deva Okulları olarak Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılını kutluyor, bu kutsal emanete saygı ve sevgiyle sahip çıkıyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı