Montessori (Anasınıfı)

DEVA OKULLARI

OKUL MÜDÜRÜMÜZDEN // GENEL


Sevgili Deva Anaokulu Ailesi,

03 Ağustos 2015 tarihi itibarıyla ”Ülkesine faydalı, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş, topluma örnek olacak insanlar yetiştirebilmektir” vizyonuyla eğitime başlamış Özel Deva Okulları anaokulunda bana takdir edilen görevin gurur ve heyecanını yaşıyorum.

Geleneklerine bağlı, saygı, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma gibi manevi değerlerimize önem veren Özel Deva Okulları aynı zamanda yenilikleri araştırıp en donanımlı eğitim programlarını uygulama konusunda daima lider bir kurum olacaktır. Öğrenme hızının çok yüksek olduğu bu erken yaş döneminde;  yaşa bağlı genel gelişim özellikleriyle beraber bireysel farklılıkların da göz önünde bulundurulması gerektiğinin bilincindedir. Anasınıflarımızda, Milli Eğitim Bakanlığı Okulöncesi Eğitim Programına uygun şekilde hazırlanmış ve yaş gelişim özelliklerine uygun, el becerisini ve zekâ gelişimini destekleyici çeşitli etkinliklerle zenginleştirilmiş çağdaş bir eğitim programı uygulanır. Çocuklarımızın çok yönlü gelişmelerini sağlayacak aktivitelerle bilişsel, psikomotor, sosyal- duygusal, öz bakım ve dil alanlarını geliştirecek programlarla çocuklarımızı eğitimlerinin ikinci önemli basamağı olan ilkokula hazırlamaktayız. Öncelikle anadili olan Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarına önem verirken, birinci yabancı dil olarak İngilizceyi de günlük yaşantılarına doğal olarak katmalarını hedefliyoruz.

Eğitim, okul ve aile arasında paylaşılan bir sorumluluktur ve okul öncesi dönem eğitim hayatının temelini oluşturur. Anne babanın eğitime katılımı, okul ve ev arasındaki devamlılığı destekleyerek, kazanılan bilgi, beceri ve davranışların kalıcılığını sağlar. Bu bağlamda okul-aile-öğrenci işbirliğinin önemine inanan, her zaman daha iyisini hedefleyen, misyon ve vizyonuyla daima önderlik eden Özel Deva Okullarında eğitim hayatına başlayan minik öğrenciler, ileride yolumuzu aydınlatacak genç meşaleler olarak hayata atılacaklar ve toplumumuza yön verecek olan çağdaş yöneticiler, doktorlar, mühendisler, öğretmenler olacaklar. Bu nedenledir ki öğrenmeye açık, ulusal ve evrensel değerlere sahip çıkan, laik, demokratik, ileri görüşlü ve barışçıl bireyler yetiştirmenin önemi bir kat daha artmaktadır.

Tüm ekip olarak birbirlerine güçlü bağlarla bağlı Deva Okulları ailesinin bir parçası olmanın ayrıcalığını bizler hissediyoruz. Siz değerli velilerimiz inde hissedeceğine inanıyor, 2015-2016 eğitim öğretim yılının sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olması dileklerimle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                                                                          Ayfer KÜÇÜKDURMAZ

                                                          ANAOKULU VE İLKOKUL MÜDÜRÜ

                                                

                                                                                                                                                      

Duyurular

E-Bülten

 Maand 0000
pzptsaçapecuct
pzptsaçapecuct